Yetim Öksüz ve Kimsesiz Çocuklarla Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı olarak Diyarbakır’da 120 yetimi giydirdik.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla duyarlı bir hayırsever Vakfımıza bağışta bulunarak 120 yetimi giydirdi.

“Bir Yetimi de Sen Giyidir” projesi doğrultusunda Kurban Bayramı öncesi hayırseverlerin projeye yaptıkları bağışları yetim öksüz ve kimsesiz çocuklara ulaştırdık. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Yetimler Vakfı Komisyon Üyemiz ve Bağlar Temsilcimiz Vedat Bilge, bir hayırseverin bağışıyla 120 yetim giydirdiklerini, bayrama kadar 700 yetimi giydirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Hedeflerine ulaşmak için hayırseverlerin daha çok duyarlı olmalarını ve yetim çocuklara karşı hassas davranmalarını isteyen Bilge, “Bu Kurban Bayramı’nda hedefimiz 700 yetim giydirmek, hepsini bu bayramda sevindirmekti. Fakat imkânlarımız yeterli olmadığı için bir hayırseverin bağışıyla 120 yetimi giydirdik. Ama gönül isterdi ki bütün yetimleri sevindirelim, bu konuda hayırsever vatandaşlardan biraz daha duyarlı olmaları en azından yetimlere karşı daha hassas olmaları istiyor ve yardıma çağırıyoruz.” dedi.

FOTOĞRAF: İLKE HABER AJANSI

“Yetim gülerse bütün dünya güler”

“Bütün yetimleri sevindirip giydirelim ki onlar sevinsin. Yetim gülerse bütün dünya güler ama yetim ağlarsa bütün dünya ağlar.” diyen Bilge şunları söyledi:

“Şu anda çocuklar elbise alırken girdikleri haleti ruhiye, o sevinci gördüğüm zaman bütün çocukların aynı şekilde sevinmesi ayrı bir duygudur. Kendileri bize görüntü olarak yansıtıyorlar. Hedefimiz bütün çocuklar sevinsin, sevinmeyen çocuk kalmasın, elbisesiz bayrama giren çocuk kalmasın hedefimiz budur. Bu konuda bütün yardım sever vatandaşlarımızdan bunun görüp bütün çocukları sevindirelim. Bütün yetimleri sevindirip giydirelim ki onlar sevinsin. Yetim gülerse bütün dünya güler ama yetim ağlarsa bütün dünya ağlar. O yüzden bütün dünyanın ağlamaması için yetimleri sevindirelim.”

Yapılan yardımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren ailelerde Vakfımıza ve hayırseverlere teşekkür ederek, senede 2 defa bayram olduğunu ve bayramlarda yetim çocukların unutulmaması gerektiğini söylediler.

Yapılan yardımlar ile ilgili konuşan Aysel Yıldırım, “Allah arzı olsun iyi bir vakıftır. Bizim çoluk çocukları giydiriyor gerçekten faydası çoktur, Allah razı olsun. Bizim gibi binlerce insan var tabi hepsine yardım edemiyor ama yardım ettiği kadar ediyorlar. El birliğiyle yardım edilse daha iyidir. Hem bizim açımızdan hem onlarda sevap kazanıyorlar. Sonuçta sene de 2 defa bayramdır. Her bayram değil bu sürekli yardım edilecek bir şeydir. Aydan aya olsun, haftalık olsun, yıllık olsun fark etmiyor yani sonuçta yapabilirler. Daima yardım etseler daha duyarlı olurlar, biz daha seviniriz.” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAF: İLKE HABER AJANSI

“Yetimler Vakfının gerçekten bize çok destekleri var”

Yetimler Vakfının yetimleri görüp gözettiğini ve yardım ettiğini söyleyen Fatma Doğru ise “Allah peygamber razı olsun, tuttukları altın olsun, onlar bize destek vermezse biz perişan olurduk. Maddi manevi bize çok destek çıktılar. Bizim yardımımıza koşuyorlar. Yetimler Vakfının gerçekten bize çok destekleri vardır. Onlar yetimlerini ve fakirlerini görüyorlar ve gelip destek veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Gülcan Yönten ve Tuğba Gülden Yetimler Vakfına teşekkürler ederek, “Her şey için teşekkür ederim siz bize yardımcı olduğunuz. Allah sizden razı olsun Allah sizi salih kullarından eylesin, bütün yetimler sevinsin.” şeklinde dua ettiler.

Ahmet Gülden ve Muhammed Doğru da kıyafet aldıkları için çok sevindiklerini belirterek, diğer hayırseverlerin de yardım yapmasını istediler.

“BİR YETİMİ DE SEN GİYDİR” PROJESİ DOĞRULTUSUNDA YAPILAN DİĞER YARDIMLAR

Bir Yetimi Giydir

 

BİR YETİMİ DE SEN GİYDİR PROJEMİZE DESTEK OLMAK İSTER MİSİNİZ?