Yetim, Öksüz ve Mağdurlar ile Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı olarak, Irak Kürdistan’ında ihtiyaç sahibi yetim çocuklara giyecek ve gıda yardımında bulunduk.

Emperyalistler tarafından yıllarca sömürülüp birçok imkândan mahrum bırakılan bölge halkı ve Musul’dan bölgeye göç etmek zorunda kalan ailelerin dramları, neredeyse Afrika ve Yemeni aratmıyor.

Yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yetim ailelere yönelik sürdürdüğümüz yardım çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek giyinme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; bölgedeki yetimlere elimizi uzattık.

Bu kapsamda; Musul’dan göç eden mültecilere ve bölgedeki yüzlerce yetime pantolon, gömlek, atkı, bere, eldiven, bot ve mont dağıttık.

Öte yandan, kaldıkları evin kirasını dahi ödeyemeyen ve hiçbir gelirleri olmayan yetim ve muhtaç ailelere bir nebzede olsa katkıda bulunma adına; gıda kolisi yardımında bulunduk.

Birçoğu babasını, oğlunu veya kocasını savaşta kaybeden ailelerin, evlerinde erkek olmadığı için herhangi bir gelirlerinin olmadığını, ciddi manada yardıma muhtaç olduklarını ve bugüne kadar ihmal edildiklerine şahit olduk.

Bu vesileyle bir kez daha hayırseverlerimize yardım çağrısında bulunuyor ve “Yetimler Yalnız Kalmasın” diyoruz.